Marknaden drar igång

Under fliken Marknadsplats kan du nu köpa och sälja varor med anknytning till gammelfordonshobbyn.

Fliken Marknadsplats har funnits sedan vi drog igång den  nya hemsidan. Men det har saknats ett enkelt sätt att skicka in sina annonser och i med det så har verksamheten varit noll.

Nu är det åtgärdat! Ett formulär finns för säljes och köpes och det vidarebefordras automatiskt till klubbens mailadress. Efter godkännande kommer annonsen snarast att publiceras under rubrikerna Köpes eller Säljes.

Tanken är att marknadsplatsen ska användas för handel med prylar som har definitiv anknytning till vår hobby. Därför förbehåller vi oss rätten att plocka bort annonser som inte uppfyller de kriterierna, t ex för möbler, barnvagnar och annat perifiert.

Fyll i vad ni vill sälja och hur mycket ni vill ha betalt i textrutan.

Uppgifterna i rutorna märkta med * är obligatoriska.

Välkomna till KMW:s Marknadsplats